interactive video routes

Hotel Perła Południa - Połom Wyżna - Wiatraki


Przyjemna przejażdżka z piękną panoramą. Najlepiej wybrać się rano lub po południu.

Krótka wycieczka wymagająca pewnego wysiłku żeby wyjechać na grań - co zostanie jednak nagrodzone pięknymi widokami na całe Rytro, na otaczające miejscowość zbocza i szczyty, na dolinę Popradu oraz rozległą panoramę w kierunku Nowego Sącza,

W czasie przejażdżki mijamy wiatraki, bunkier, malowniczo usytuowany krzyż.

Nawierzchnia, którą się poruszamy jest mieszana. Początek i koniec trasy jest asfaltowy. Na grani poruszamy się po drodze szutrowej oraz po ścieżkach porośniętych trawą

Hotel Perła Południa - Żegiestów Zdrój


Wyjątkowa wycieczka wzdłuż Popradu do malowniczego uzdrowiska Żegiestów-Zdrój.

Jedna z najatrakcyjniejszych wycieczek w Rytrze - Doliną Popradu i trasą Aquavelo do słynnego niegdyś a teraz może trochę zapomnianego uzdrowiska Żegiestów-Zdrój.

Trasę możemy dowolnie skrócić i ograniczyć się do odwiedzenia Piwnicznej lub Mniszka nad Popradem

Wyjazd z Hotelu Perła Południa. Krótki fragment drogą DK87 (0.5 km), którą opuszczamy kierując się na most nad Popradem. Spokojną ulicą kierujemy się za znakami trasy Aquavelo w kierunku Piwnicznej. W Piwnicznej wracamy na lewy brzeg Popradu i spokojnymi ulicami Daszyńskiego, Węgierską, Podolik docieramy do Mniszka nad Popradem na Słowacji. Dalej przecinamy drogę 68 i pozostając po słowackiej stronie podążamy bardzo spokojną wijącą się wzdłuż zakol Popradu drogą asfaltową (z krótkim fragment drogi szutrowej). Kładką rowerową w Żegiestowie przejeżdżamy nad Popradem na polską stronę. Po krótkim odcinku (300 m) jazdy drogą DW971 możemy skręci do miejscowości Żegiestów lub jechać dalej żeby zobaczyć zabudowania starego uzdrowiska i dojechać do malowniczej Łopaty Polskiej. Powrót tą samą drogą. Całość to około 60 km, 240 m przewyższeń, orientacyjny czas przejazdu 3 godziny.

Hotel Perła Południa-Platforma Widokowa Wola Krogulecka


Wycieczka do platformy widokowej "Ślimak" w Woli Kroguleckiej

Średniej długości wycieczka do bardzo popularnej platformy widokowej, z której można podziwiać szeroką panoramę z widokiem na Pasmo Radziejowej, Kotlinę Sądecką, Gorce i Beskid Wyspowy.

Droga w większości przebiega wzdłuż Popradu więc na tych odcinkach nie jest trudna. Sam podjazd do położnej ponad 200 m nad poziomem Popradu platformy jest bardzo męczący - droga asfaltowa wije się zakrętami ostro w górę. Komu uda się jednak pokonać te trudności będzie mógł z satysfakcją podziwiać widoki z wysokości 530 m n.p.m.

Pobyt przy platformie można sobie przedłużyć korzystając z zadaszonego paleniska

Nawierzchnia trasy to głównie asfalt jednak cześć drogi wzdłuż Popradu jest nieutwardzona

Hotel Perła Południa - Obłazy Ryterskie


Krótka widokowa wycieczka na stoki Rytra i Obłazów Ryterskich

Niezapomniane panoramy roztaczające się ze stromych stoków wynagrodzą trudy wspinaczki.

Po wyjeździe spod Hotelu Perła Południa kierujemy się w dół Roztoki Wielkiej. Unikamy korzystania z głównej drogi skręcając w lewo, żeby niedługim trawersem dojechać do drogi prowadzącą doliną potoku Kordowiec. Następnie serpentynami wspinamy się do osiedla na wierzchołku Mikołaski, i dalej za czerwonym szlakiem. Podjazd często przerywamy, żeby podziwiać zmieniającą się panoramę, a może też żeby zrobić niezwykłe zdjęcie. Po osiągnięciu najwyższego punktu wycieczki, zataczamy pętle podążając zjazdem w kierunku Obłazów Ryterskich a później już prosto w dół doliną potoku Kordowiec.

Całość trasy to około 11 km oraz 365 m przewyższeń, orientacyjny czas przejazdu jedna godzina.

Hotel Perła Południa-Zamek w Rytrze


Wycieczka do symbolu Rytra - do ruin średniowiecznego zamku na wysokim wzgórzu na prawym brzegu Popradu

Do ruin zamku w Rytrze, a właściwie w Suchej Strudze, można się dostać pieszo lub rowerem - my proponujemy wycieczkę rowerową

Z Hotelu Perłą Południa dojeżdżamy do drogi głównej, kierujemy się na most nad Popradem, a po drugiej stronie rzeki skręcamy w lewo. Za niedługo skręcamy z asfaltowej drogi, żeby małym mostkiem dojechać do ścieżki rowerowej i dla pieszych. Ścieżka szybko zaczyna się ostro wznosić w górę i jej podjechanie wymaga doskonałej kondycji. Nieco łatwiej do Zamku dojechać drogą asfaltową jak pokazano w wycieczce do Górskiej Chaty Cyrla. Ścieżka ma dobrą nawierzchnię i jest ładnie poprowadzona. Po pokonaniu trudności podjazdu i po kilku zakrętach docieramy wreszcie do ruin zamku. Teraz możemy przechadzać się po dziedzińcu i murach w poszukiwaniu najpiękniejszej panoramy.

Powrót tą samą drogą. Całość trasy to 8.5 km oraz 213 m przewyższeń, orientacyjny czas przejazdu około godziny.

Hotel Perła Południa - Zamek w Starej Lubowni


Trasa szosowa z długimi podjazdami do popularnego zamku Stara Lubownia na Słowacji

Długodystansowa wycieczka dla mocnych kolarzy, którzy nie boją się podjazdów. Wszystkie te trudy wynagradzają widoki na trasie a na końcu - zbudowany na początku XIV wieku Zamek Lubownia

Wyjazd z Hotelu Perła Południa. Krótki fragment drogą DK87 (0.5 km), którą opuszczamy kierując się na most nad Popradem. Spokojną ulicą podążamy za znakami trasy Aquavelo w kierunku Piwnicznej. W Piwnicznej wracamy na lewy brzeg Popradu i spokojnymi ulicami Daszyńskiego, Węgierską, Podolik docieramy do Mniszka nad Popradem na Słowacji.

Teraz skręcamy w prawo i czeka nas 10 km wspinaczka. Początkowo szosa pnie się łagodnie do góry w kierunku miejscowości Hniezdne, gdzie nachylenie nie przekracza 5%. Pokonujemy jeszcze kilka mniej lub bardziej męczących podjazdów i zjazdów aby wreszcie rozpocząć liczący 9% i 3km podjazd na przełęcz Vabec. Na przełęczy odpoczywamy podziwiając widok Tatr Wysokich oraz panoramę doliny, w której jest położona Stara Lubownia.

Wracamy na asfalt, czeka nas prawie 5 km szusowania w dół z nieodłącznym widokiem Tatr z prawej strony. Na pierwszym skrzyżowaniu w Starej Lubowni kierujemy się w lewo za drogowskazami do Zamku. Po zjechaniu jeszcze raz w lewo z głównej drogi podjeżdżamy spokojnie na wzgórze zamkowe gdzie rozpoczynamy zwiedzanie.

Powrót tą samą drogą. Całość to około 60 km oraz 1168 m przewyższeń, orientacyjny czas przejazdu około 4 godzin.

Hotel Perła Południa-Chatka pod Cyrlą


Górska wyprawa do przytulnej Chaty Górskiej "Cyrla"

Górska wycieczka MTB z długim i męczącym podjazdem do znanego z dobrej kuchni, gościnności, świetnej atmosfery i pięknego położenia prywatnego schronisko Chata Górska "Cyrla".

Wyjazd z Hotelu Perła Południa. Krótki fragment drogą DK87 (0.5 km), którą opuszczamy kierując się na most nad Popradem. Spokojną ulicą zaczynamy 750 metrowy podjazd do Zamku w Rytrze. Z Zamku pokonujemy długi i wymagający podjazd drogą szutrową do Chaty Cyrla. Powrót tą samą drogą. Całość to około 15 km, 550 metrów przewyższeń, orientacyjny czas przejazdu około dwóch godzin.

Hotel Perła Południa-W Kierunku Rezerwatu Baniska


Leśna trasa dolina Wielkiej Roztoki

Trasa Doliną Wielkiej Roztoki wzdłuż potoku Roztoka Wielka w krainie Rogasia z Doliny Roztoki.

Najbardziej naturalna trasa rowerowa z Hotelu Perła Południa - po wyjeździe z hotelu kieruj się w lewo i jedź tak długo prosto pod górę na ile masz ochotę i na ile starczy ci sił - nie ponosisz ryzyka ponieważ powrót to w całości zjazd :)

Wycieczkę proponujemy rozpocząć od wypicia mocnej aromatycznej kawy w malownicznej Karczmie Nad Potokiem. To dobry początek, żeby się zaprzyjaźnić z Potokiem ponieważ kolejną godzinę lub dwie spędzimy na drodze wijącej się wzdłuż jego skalistego nurtu.

Wzmocnieni kawą wyruszamy z Hotelu Perła Południa w Dolinę Wielkiej Roztoki w kierunku Rezerwatu Baniska. Początkowo droga jest asfaltowa i wznosi się naprawdę łagodnie. Wkrótce w okolicach leśniczówki droga zmienia się na leśną bitą drogę. W lecie gęsty las zapewnia nam cień w upalne dni, na jesień mieni się kolorami. Odpocząć możemy w w okolicach Starego Kamieniołomu gdzie znajdziemy zadaszone ławki z interesującymi tablicami informacyjnymi. Jedziemy dalej, bez pośpiechu, w kojącym otoczeniu dzikiej natury. Miejscami podjazd staje się bardziej wymagający z powodu większego nachylenia ale technicznie nie jest trudny. Kiedy zdecydujemy, że chcemy zawrócić pozostaje nam już tylko czysta przyjemność zjazdu w dół - cały wysiłek jest za nami. My przejechaliśmy 6 km od Hotelu - pobijecie nasz dystans?

Powrót tą samą drogą. Orientacyjny czas przejazdu 60 minut.

© Copyright 2017-2018 Vivamus - All Rights Reserved