interactive video routes

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

Check our routes

PODKARPACKIE – setki kilometrów szlaków rowerowych


Gdzie leży Podkarpackie? Podkarpackie położone jest na południowo-wschodnim krańcu Polski. W regionie, gdzie bliskość pogranicza dodatkowo czyni ten zakątek Polski wyjątkowym.

Podkarpackie to kraina pełna przyrodniczej i kulturowej różnorodności, która urzeka i zachwyca. Wyjątkowo bogata w rzadką gatunkowo przyrodę, malowniczy krajobraz naturalny i kulturowy oraz ciekawe atrakcje turystyczne i unikatowe zabytki.

Ponad 1800 km tras rowerowych o zróżnicowanej trudności prowadzących przez Podkarpackie to magnes dla wszystkich, którzy chcą wypocząć aktywnie. Zagorzali pasjonaci kolarstwa docenią szlaki wyznaczone na południu regionu: w Bieszczadach, Beskidzie Niskim i Górach Słonnych, które będą dla nich satysfakcjonującym wyzwaniem. Natomiast na początkujących i rodziny czekają setki kilometrów tras mniej wymagających, w tym ponad 400 km Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Prowadzą one przez najciekawsze zakątki regionu – miasta i miasteczka, nieopodal wspaniałych zabytków, a także przez wzgórza, doliny, łąki i nieprzebrane lasy.

Fot. Michał Bosek Cerkiew pw św. Paraskewy w Radrużu

Our routes


Zapraszamy Was do podróży i zachwycenia się wyjątkowym, wielobarwnym Podkarpackiem.

Gdzie warto wybrać się na dwa kółka, by podziwiać nie tylko piękne krajobrazy, nieskażoną naturę, ale i unikatowe w skali świata atrakcje turystyczne? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy udać się na Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, właśnie na Podkarpaciu. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Cerkiew w Radrużu to jedna z tych unikatowych atrakcji, które odnajdziecie przemierzając podkarpacką trasę rowerową szlaku Green Velo. Gwarantujemy, że to nie jedyny skarb znajdujący się na szlakach rowerowych północnej części województwa podkarpackiego. Będąc na Podkarpaciu dotrzecie także rowerem do cerkwi w Chotyńcu (UNESCO).

Jeśli jesteście zaprawionymi rowerzystami i chcecie dokonać wyczynów bardziej ekstremalnych musicie wybrać się na rower koniecznie w Bieszczady.


Quick access to some of the routes

Cisna - Przełęcz nad Roztokami (Ruské sedlo) - Ruske (Ruské) na Słowacji

Bieszczady. Z Cisnej na tereny dawnej słowackiej wsi Ruské, leżącej pod przełęczą nad Roztokami - zwaną po stronie słowackiej Ruskim Sedlem

Pętla Horyniec-Zdrój – Radruż – Huta Kryształowa – Horyniec-Zdrój

Spokój lasu oraz unikatowy obronny zespół cerkiewny z listy UNESCO

Pętla Chotyniec – Stubno – Stubienko – Nienowice – Chotyniec

Raj dla miłośników drewnianych cerkwi i cerkiewek

Our location

Address

Grunwaldzka 2
35-068 Rzeszów

Contact us

Email: [email protected]
Phone: +48 17 852 00 09

Links

www page

© Copyright 2017-2019 Vivamus - All Rights Reserved