Pobierz ślad
...

Points of Interest

Our routes

BRENNA – PRO część 1

18117

817 m

692 m

BRENNA – PRO część 3

19528

706 m

1017 m

BRENNA – HOBBY

25448

1011 m

1012 m

BRENNA – PRO część 2

12304

715 m

529 m

The route description

BRENNA – PRO część 3
Bike Atelier MTB Maraton 2018 - Brenna PRO, część trzecia

Trasy Bike Atelier MTB Maraton 2018 - Brenna PRO zdecydowanie należy do wymagających, zarówno patrząc z perspektywy umiejętności technicznych, jak i wytrzymałości organizmu. Na dystansie PRO zostało przewidzianych ponad 2000 metrów przewyższeń na dystansie 50 km.

W kilku miejscach spotkacie podjazdy o kącie nachylenia około 30 stopni, z kolei na zjazdach przeważać będą szybkie, szutrowe odcinki. Jak na Beskidy przystało nie może również zabraknąć odcinków z luźno usypanymi kamieniami. Całość w 90 procentach przebiegać będzie przez tereny leśne.

Start będzie zlokalizowany w centrum Brennej. Rywalizacja rozpocznie się drogą asfaltową, ale już po kilometrze pojawi się pierwszy podjazd w stronę Błatniej. Na wysokości schroniska rozpoczyna się malowniczy singiel. W Jaworzu zlokalizowany będzie bufet. Nie ma jednak mowy o odpoczynku, ponieważ kolejnym etapem będzie wspinaczka na Szyndzielnię.

Ze szczytu trasa prowadzi szerokimi krętymi szutrami aż do Szczyrku, skąd zawodnicy skierują się w pobliże Beskid Sport Areny. Kolejne szczyty to Węgierski z bardzo trudnym podjazdem i Kotarz. Po szybkim zjeździe do Brennej Hołcyny pojawi się jeszcze jeden podjazd pod Stary Groń. Po zdobyciu szczytu trzeba będzie pokonać stromy zjazd w kierunku mety z finiszem na wałach Bennicy.

Trasa w Brennej pozwoli zawodnikom na walką z samym sobą, a jej pokonanie na pewno sprawi każdemu ogromną satysfakcję.